Nagrade za tekmo, ko je Nemčija premagala Madžarsko s 5:0 v ligi narodov

Bayern München igrata Thomas Müller in Manuel Neuer ter İlkay Gündoğan in Toni Kroos. To so imena štirih izjemno nadarjenih igralcev, otroški Nogometni dresi ki jih je Nemčija izgubila po EURO 2024. Oprostili bi vam, če bi mislili, da bo Nemčija morda imela težave po odhodu tako vplivnih igralcev, toda fantje Juliana Nagelsmanna so v dominantni tekmi 5- 0 zmaga nad Madžarsko. Edino vprašanje, ki ostaja, je, kateri igralci so izstopali od ostalih?

Zamenjava dresa: Dominik Szoboszlai

Madžarska ni nikoli zares kazala, da bo izzvala Nemčijo, vendar je bilo nekaj madžarskih igralcev, ki so naredili dokaj spodobne menjave. Videti je bilo, da je Rolland Sallai eden izmed igralcev, ki bo najverjetneje poskrbel za nekaj za gostujočo ekipo, saj je dobro držal žogo in si ustvaril nekaj priložnosti zase in za svoje soigralce, vendar je bil njegov kapetan Dominik Szoboszlai tisti, ki je bil najboljši igralec njegove ekipe. . Szoboszlai je pokazal marljivo predstavo, devetkrat se je vrnil in osem podal v zadnjo tretjino, kar je drugi največ vseh igralcev na igrišču v teh kategorijah.

Der Kaiser: Joshua Kimmich

Nemška obramba ponoči ni imela preveč dela, toda Kimmich je uspel narediti vtis na svoji prvi tekmi kot glavni nemški kapetan. Kimmich je ohranil 92-odstotno stopnjo zaključenih podaj, saj je dobro sodeloval s svojimi kolegi v nemškem napadu.

Fußballgott: Pascal Groß

Na vprašanja o tem, kdo bi lahko zasedel vlogo Tonija Kroosa, je bilo dovolj odgovorjeno (vsaj za to tekmo) s Pascalom Großom, ki je prikazal impresivno predstavo in deloval kot metronom Nemčije na sredini sredine igrišča. Groß je izvedel kul 91 % svojih podaj, ki so vključevale čudovito žogo preko vrha madžarske zadnje črte, da jo je Florian Wirtz zbral v pripravi za prvi zadetek Nemčije, in predložek na glavo Kaija Havertza, ki je vodil do Arsenal FC človek najde spodnji del prečke, a na žalost zgreši gol.

Der Bomber: Kai Havertz

Kai Havertz ni bil le blizu slave po poskusu z glavo po prej omenjenem predložku Pascala Großa,nogometni dresi za otroke ampak se je znova znašel v okvirju, tokrat z voleja v drugem polčasu. Ne samo, da je bil Havertz nevaren za gol, ampak je igralec ves večer dobro kombiniral s soigralcema Wirtzem in Jamalom Musialo. Havertz je na koncu dobil svojo nagrado, zmagal je in pretvoril enajstmetrovko ter dosegel peti zadetek Nemčije v 81. minuti tekme.
Mojstra tekme: Jamal Musiala in Florian Wirtz

Ne več prihodnost nemškega nogometa, ampak tudi sedanjost, Musiala in Wirtz sta neverjetna talenta. Oba sta skupaj ob številnih priložnostih pomagala drug drugemu za gol za košček, pri čemer je Musiala zbral dodatni dve podaji za skupno šest prispevkov golov med dvojico. Medtem ko se Musialin hattrick asistenc morda zdi utemeljen razlog, da je Wirtza potegnil za nagrado, je bil Wirtz pogosto enako vpleten v iste napadalne poteze z enako pomembnimi prispevki, zgodilo se je, da je več asistenc padlo na Musialo kot na Wirtza. Raven igre driblinga in podaje vsakega igralca je bila najvišja. Drugim narodom je bolje paziti, ker sta ta dva sposobna prevladati nad vsako opozicijo.